KDO JE ANGELINA?

Angelina Angelic je mezinárodně uznávaná burleskní performerka a je to nejznámější burleska v Praze, Brně i v celé České republice.
Její strhující osobnost, blond vlasy a smyslné křivky dráždí a baví publikum v pravidelných shows v Česku i po celé Evropě.

Angelina vystupuje každý měsíc jako burleska v Praze v Bar and books Mánesova, kde můžete vidět naživo její skvělé burleskní vystoupení.

Angelina není jen burleskní showgirl, ale je také zpěvačkou a moderátorkou svých vlastních shows. Můžete si ji najmout na taneční či pěvecká vystoupení nebo na moderování v českém i anglickém jazyce.

Toužíte pozvednout svůj firemní večírek, narozeninovou oslavu, Silvestr, tematickou párty či jakoukoliv jinou soukromou akci? Pozvěte si Angelinu, profesionální burleskní tanečnici, která pro vás vytvoří jedinečnou atmosféru starých časů Hollywoodu.

FOTOGRAFIE Z VYSTOUPENÍ V PRAZE

Vystoupení burleska v Praze
Burleska v Praze v Bar and Books
Svůdná burleska Angelina

ANGELINA ANGELIC – BURLESKA V PRAZE

Burleska, jejíž zlatý věk vrcholil mezi 20-30. léty v Americe, má své vlastní počátky v Evropě, ve viktoriánské éře, kdy byla burleska širší žánr zaměřený na parodii, komedii, satiru a zlehčení či zesměšnění situace. Evropská burleska se pak profilovala kabaretními vystoupeními, kankány, tanečnicemi, které vykopávali nožky do vzduchu a tančily sborově v různých varietních a divadelních souborech. Až v Americe se burleskní vystoupení dotvořilo do podoby, která je dnes tak populární! Jedna burleskní královna – performerka, která pomocí typických burleskních pohybů, bumps & grinds a shimmy & shake odhazuje svršky, a tak dráždí publikum.

„Burleska je krásná a elegantní forma umění, která kombinuje v podstatě vše, co miluji. Hudbu, nádherné kostýmy, příběh a striptýz. Pro mě to ale nikdy nebylo jen o svlékání. Vždy jsem měla pocit, že i moje vlastní duše je před publikem plně odhalená, v tom spočívá ta pravá krása. Naplňuje mě pro diváky zatančit jednu ze svých fantazií a vytvořit tak unikátní okouzlující atmosféru a show, která je povznese a pobaví“, říká Angelina, která zahájila svou kariéru jako burleska v Praze roku 2012, jako jedna z prvních burleskních tanečnic v Česku.

Později Angelina založila vlastní školu burlesky Angelina Angelic’s School of burlesque (2018), kde odučila stovky studentek, tady v České republice, ale učila i burlesku v zahraničí – Itálii, Polsku, Slovensku, Německu, Irsku, Rakousku, Francii a Japonsku. Založila také pravidelná vystoupení Golden Burlesque v Krakově (2019) a Angelina Angelic a její showgirls show v Praze (2019) a nasbírala mnoho zkušeností po celé Evropě. Od elegantních speakeasy barů, atmosférických divadel až po honosné opery. Další zkušenosti získala jako sólový účinkující na různých komerčních, firemních i soukromých akcích nebo privátních oslavách.

Angeliny vystoupení jsou koktejlem jejího odvážného sex-appealu, nakažlivé pozitivní energie a lásky pro burlesque umění. Jsou oslavou ženskosti postavené na různých silných ženských archetypech, oslavují šarm femme fatale, sexbomb z poloviny století, mýtických bohyň, velekněžek a zrcadlí je ve své jedinečné unikátní osobnosti. To vše v doprovodu krásných opulentních kostýmů a pompézních rekvizit jako jsou obří vějíře nebo péřové boa.

„Vždy mi byla blízká klasická burleska, která je elegantní a zároveň má emoční přesah na diváka. Ideál burleskní tanečnice pro mě je taková žena, která je šarmantní a sebevědomá a nebojí se nabízet svou krásu a energii ostatním. Navíc má speciální vlastnost! Dokáže spojovat lidi!“ dodává burleskní performerka Angelina.

Reference

Angelina je prostě úžasná! Jako burleskní performerka, která nám zpestří každou akci, tak jako profesionálka, se kterou je snadné a příjemné spolupracovat.

– Překvapíto-

Jako majitelka Bar and Books s potěšením spolupracuji s burleskní tanečnicí Angelinou Angelic již více než 10 let. Má velmi profesionální přístup a nejdůležitější je, že co se domluví, je hotovo!

-Martina Peštová, Bar and Books-

Angelina Angelic je kromě toho, že je skvělá burleskní tanečnice také okouzlující žena plná pohotovosti a vtipu a mluví plynně anglicky. Již počtvrté jsme jí svěřili mikrofon na uvádění Prague Fetish Weekendu, protože… lepší bychom prostě nikdy nenašli!

-Hell Events-

Pro objednávky sólové burlesky, zpěvu, moderování nebo celovečerních burlesque show na zakázku:

ANGELINA ANGELIC – BURLESKA
Email: Angeliqueangelic@gmail.com
Tel: +420 775 628 657